Strona 1 z 1

podatek od wzbogacenia, rejestracja, jaki mam na to czas?

: 2006-09-21, 15:26
autor: szczepan358
Witam, w jakim terminie od kupna autka musze zalatwic formalnosci w urzedzie skarbowym i wydziale komunikacji bo juz rozne wersje slyszalem, ze 14 dni inni mowia, ze miesiac. I co mi grozi jesli przekrocze termin. I jescze jedno. podatek od wzbogacenia to 2% sumy z umowy czy obliczene wedlug wartosci katalogowej autka?

: 2006-09-21, 17:16
autor: kosa
czesc
skarbowka 2 tyg, jak sie spoznisz to poprostu karne odsetki zaplacisz (wiesz jaka jest skarbowka),, idz z umowa i na jej podstawie wylicza tobie podatek a jak bedzie jakis karierowicz w okienku to moze sprawdzic srednia cene auta w pl i z tego naliczyc ;)

: 2006-09-21, 19:29
autor: Adriano
Ja właśnie wczoraj rejestrowałem hondę, więc jestem na bieżąco.
Wpisałem na umowie 2500 i koleś się nie przyczepił, sam kazał mi przepisać to do odpowiedniej rubryki, wpisać ile to podatku wyjdzie (2% = w moim przypadku 50 zł) i koniec.
Jakby co to tablice 171 zł + 8,5 za znaczek skarbowy. I nie ma już czegoś takiego jak tablice próbne - dostajesz docelowe i tylko po miesiącu wymieniasz sam dowód tymczasowy na stały.
A swoją drogą na rejestrowanie masz tyle czasu, ile chcesz - ważne tylko żeby do skarbówki zdążyć w ciągu tych dwóch tygodni. A jak będziesz rejestrował to polecam przyjście w momencie kiedy będą się kończyły numerki, a będzie jeszcze dużo czasu do zamknięcia okienka - urzad zamykali o 17.00, a numerki były tylko dla 50-ciu osób i skończyły się o 14.30. Ja w ten sposób straciłem w urzędzie tylko 1,5 godziny, a wiem że niektórzy czekają od 5-tej rano, żeby zdobyć numerek do 9-tej, kiedy otwierają urząd, żeby potem czekać kolejne parę godzin na swoją kolej .. Ogólnie masakra, więc radzę się odpowiednio przygotować na długie czekanie (czteropak, mp3 player/laptop i dużo cierpliwości ;) ). Podany przeze mnie przykład dotyczy Gdańska, nie wiem jak gdzie indziej.
Pozdr.

: 2006-09-21, 22:14
autor: Dzilas
kosa pisze:skarbowka 2 tyg, jak sie spoznisz to poprostu karne odsetki zaplacisz (wiesz jaka jest skarbowka)
ja za 4 dni zwłoki po roku czasu dostalem od skarbowki mandat jako ze popelnilem przestepstow opiewajacy na kwote 600zł :przestraszony:

: 2006-09-22, 20:20
autor: szczepan358
Bylem dzisiaj w sakrbówce, zdarzylem bo dzisiaj mijal mi termin. Ogolnie troche sie musialem napocic zeby wytlumaczyc ze moja hania to skladak z 1994 i nie jest warta 8 tys. jak maja napisane w katalogu, ze to zupelnie inne auto. ale w koncu z bolami przyjeli deklaracje i zamiast 160 zl zaplacilem 60 :D Dzieki za info

: 2006-09-29, 11:28
autor: NoRo
Oj ja chyba powinieniem tam pójść 2 tyg. temu :hyhy: Ile mi naliczą tych odsetek ?

: 2006-09-29, 11:51
autor: mAx
szczepan358 pisze:Bylem dzisiaj w sakrbówce, zdarzylem bo dzisiaj mijal mi termin. Ogolnie troche sie musialem napocic zeby wytlumaczyc ze moja hania to skladak z 1994 i nie jest warta 8 tys. jak maja napisane w katalogu, ze to zupelnie inne auto. ale w koncu z bolami przyjeli deklaracje i zamiast 160 zl zaplacilem 60 :D Dzieki za info
Mialem dokladnie taka sama sytuacje :) Zaplacilem nieco wiecej - 80 zl :)

: 2006-09-30, 13:13
autor: Bonio
hehe ja za swoja tez 80zl dalem w urzedzie :D

: 2006-10-07, 18:08
autor: szczepan358
Jeszcze jedno, nalezy wypowiedziec umowe ubezpieczalni w terminie 30 dni od kupna jesli mamy zamiar ubezpieczyc sie w innej firmie.wazne zeby wypowiedzenie dotarlo do nich przed 30 dniem, nie wazne, ze wyslesz np. 2 dni przed koncem terminu a oni dotana 31 dnia, wtedy lipa.

: 2008-10-21, 20:46
autor: seb_o
Odgrzewam kotleta :wstyd:

Mam pytanie odnośnie rejestracji samochodu z LPG. Czy w takiej sytuacji wymagane są jakies dodatkowe dokumenty? Dodam, że samochód został zakupiony z instalacją gazową, informacja w dowodzie rejestracyjnym.

: 2008-10-23, 20:48
autor: Rakuu
jeśli masz LPG wbite w dowod, nic dodatkowego nie musisz miec ze soba ;)

: 2008-10-23, 22:18
autor: seb_o
Dzięki za info Raku_Lń.

Pozdrawiam