nawiew powietrza do stożka tutaj zamieszczamy tylko gotowe tutoriale i porady dzieki którym łatwiej będzie nam wykonać niektóre zabiegi w swojej c4g

kirpek
#Civic4g Member

Postawił(a) piw : 1 raz
Otrzymał(a) piw: 1 raz

Re: nawiew powietrza do stożka

przez kirpek » 2009-01-22, 14:33

ja będę myślał nad całym dolotem +stożek i nie wiem czy te zestawy na allegro to one działają jak należy??
spektakularnego przyrostu mocy się nie spodziewam przynajmniej ale jednak coś jak by urosło było by miło, za jakiś czas jadę na strojenie kompa i hamownię i wtedy myślę że taki dolot sporo pomoże.
i jak się domyślam po kilku eksperymentach myślę że brzmienie silnika będzie zdecydowanie sympatyczniejsze.

ale do rzeczy:

ja wymyśliłem że dolot świeżego i chłodnego powietrza zbudować w dwojaki sposób- 1 wyciąć odpowiednią kratkę, czy dolot nad filtrem, możliwe że są do kupienia np z plastyku, i 2 żeby zimą lub podczas obfitych deszczów sie nie brudził i nie zasysał wody drugi dolot ze zderzaka. z tym że przy wlocie na masce wymyślić należało by jakiś sposób zasłonięcia albo całkowitego wlotu albo tylko filtra.

co do tego jak mógłby wyglądać taki wlot przedstawię na przykładzie supry mk3

Obrazek
Obrazek

co wy na taki pomysł??

co do tego jak wykonać taki wlot na razie mam jeden pomysł kupić jakąś używaną maskę i na nie pocwiczyć.
Obrazek

kochajmy 4g- tak szybko rdzewieją!!!

preferuję podryw brajlem :kijemgo:

A-dlaczego tyle wkładasz w to stare gówno (civic)
B-bo stare, bo gówniane, bo wiem że mi go ZAZDROŚCISZ (civica).

Stomasz
#Civic4g Member

Postawił(a) piw : 0 raz
Otrzymał(a) piw: 0 raz

przez Stomasz » 2009-05-20, 09:25

Odświeżę troszkę temat:) A mianowicie chodzi mi o wielkość filtra stożkowego i w jaki sposób powinniśmy go dobierać do wielkości samej power rurki i wielkości przepustnicy...Mój obecny filterek jest powiedział bym że "duży" i chodzi mi po głowie że jak bym zamontował mniejszy to możliwe że na niższych obrotach Hania by lepiej ciągnęła. Bo w tej chwili na większym stożku czuć takiego małego kopa dopiero od 4500-5000 obr/min.

Mój dolot to jakiś tam Pro racing ze strony Mtuning bodajże i stożek pewnie razem z nim był...chcę zmienić stożek i każdy mi poleca K&N lub Fujita tyle ze ich rozmiary też są duże...nikt nie poleca mniejszego, chociaż niektórzy mówią że na mniejszym lepiej im się jeździ. i następna sprawa aby nie przesadzić tez z tym mniejszym rozmiarem :wstyd:
Żona jest w domu, kochanka w garażu...

Gregor06
#Civic4g Member

Postawił(a) piw : 0 raz
Otrzymał(a) piw: 0 raz
Auto:: Ed6
Silnik:: D16a9

przez Gregor06 » 2020-06-08, 15:43

Ma ktoś jakieś ciekawe odgrodzenie stożka i dolot zimnego powietrza w którym nie robił dziur w zderzaku?
Zdj dla uwagi Obrazek

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Pozdrawiam
Grzegorz Foryś

Poprzednia strona