Zmiany zmiany zmiany informacje i pytania dotyczące strony i forum oraz klubu civic 4g fanatics

mac102
Administrator

Postawił(a) piw : 8 razy
Otrzymał(a) piw: 18 razy
Auto:: ED2
Silnik:: D16Z7+JRSC

Zmiany zmiany zmiany

przez mac102 » 2015-09-01, 15:28

Cześć,
no to wracamy do żywych.

Od dziś forum działa na nowym hostingu.
Engine forum został zaktualizowany.
Mamy też trochę odświeżony styl.

Tematy, posty i prywatne wiadomości zostały przeniesione ze stanu na 30.08.2015.

Trochę kwestii zostało mi jeszcze do ogarnięcia. W wolnej chwili będę działał, aby wszystko funkcjonowało jak powinno.

Kolorystycznie jest podobnie do crx-info.

Mam nadzieję, że przyzwyczaicie się do nowego layoutu, jak i odrobinę zmienionej obsługi.

W bannerze znajdują się foty wygrzebane z moich archiwów. Na dniach pojawi się odpowiedni temat do którego bedzie można wrzucać swoje propozycje zdjęć.

To chyba tyle na dziś.
[ByteCode]
aplikacje www, witryny internetowe, aplikacje mobilne - zapraszam! :)

zychunio
#Civic4g Member

Postawił(a) piw : 2 razy
Otrzymał(a) piw: 0 raz

Re: Zmiany zmiany zmiany

przez zychunio » 2015-09-01, 19:00

Generalnie na pierwszy rzut oka wszystko wyglada calkiem elegancko :) mam nadzieje, ze tak zostanie ^^

Moje jedyne, ale to chyba zdjecie czerwonego sedana troche sie rozchodzi? Czy moze mi sie tylko wydaje?
Mind Full of Colours.

stachu
Moderator

Postawił(a) piw : 3 razy
Otrzymał(a) piw: 17 razy
Auto:: ED2 FD7 FG320
Silnik:: D14A1 R18A2 GS160

przez stachu » 2015-09-01, 19:06

zychunio napisał(a):Moje jedyne, ale to chyba zdjecie czerwonego sedana troche sie rozchodzi? Czy moze mi sie tylko wydaje?

Fakt, fotka sie nieco rozjechała, ale spokojnie bo to tymczasowe zdjęcie. Na dniach zrobimy z tym porządek. ;)

mac102
Administrator

przez mac102 » 2015-09-01, 19:14

Tak, jest troszkę rozciągnięte, ale to pierwsze testowe podejście do bannera i z następnymi będzie tylko lepiej ;).
[ByteCode]

ldogg
#Civic4g Member

Postawił(a) piw : 9 razy

przez ldogg » 2015-09-01, 19:38

Wtyczka tapatalk bedzie działać? bo poki co nie wyszukuje mi forum.
Gdzie musze kliknąć żeby odznaczyc wszystki posty jako przeczytane?

mac102
Administrator

przez mac102 » 2015-09-01, 20:10

ldogg - będzie.

Co do drugiego pytania to niestety nie wiem jeszcze, nie zbadałem każdego ficzera.
Faktem jest, że poprzednie forum miało mase dodatków, niektóre nie są już od dawna wspierane... co się da zostanie zaaplikowane ponownie, więc cierpliwości.

Póki co doszło pole profilowe: silnik i auto, niestety trzeba je sobie wypełnić na nowo ręcznie.
[ByteCode]

martin07
#Civic4g Member

Postawił(a) piw : 0 raz
Otrzymał(a) piw: 2 razy

przez martin07 » 2015-09-01, 20:52

Wygląd forum faktycznie jak crx-info ;) Nie wiem jak się uda z tapatalkiem, wiem że na crx-info były z tym problemy i do dziś nie wprowadzono :wstyd:
Co do oznaczania postów jako przeczytane: klikamy "Home" i dopiero wtedy z menu "Forum" rozwinie nam się zakładka "Oznacz działy jako przeczytane", na crx-info też tak jest, wcześniej dało się to zrobić z poziomu przeglądania postów i tu i tam- problem też do dziś nie rozwiązany :kwasny: Polecam kontakt z użytkownikiem Malcolm Feth w sprawie problemów z forum bo on już przechodził przez to przy okazji przerzucania crx-info.

mac102
Administrator

przez mac102 » 2015-09-02, 05:43

martin7 napisał(a):Wygląd forum faktycznie jak crx-info ;) Nie wiem jak się uda z tapatalkiem, wiem że na crx-info były z tym problemy i do dziś nie wprowadzono :wstyd:
Co do oznaczania postów jako przeczytane: klikamy "Home" i dopiero wtedy z menu "Forum" rozwinie nam się zakładka "Oznacz działy jako przeczytane", na crx-info też tak jest, wcześniej dało się to zrobić z poziomu przeglądania postów i tu i tam- problem też do dziś nie rozwiązany :kwasny: Polecam kontakt z użytkownikiem Malcolm Feth w sprawie problemów z forum bo on już przechodził przez to przy okazji przerzucania crx-info.

Dzięki za informacje :).

Na dniach będę walczył z taptalkiem - zobaczymy co z tego wyjdzie.
[ByteCode]

ErroR
#Civic4g Member

Postawił(a) piw : 1 raz
Otrzymał(a) piw: 2 razy

przez ErroR » 2015-09-02, 08:39

Dobra robota Maciek :ok:
Nowa strona, nowe możliwości i na pewno wiele zmian na lepsze.
Kolorystycznie ok chociaż wolałem czarne tło, które można było wybrać w opcjach :)
Nowy layout - kwestia przyzwyczajenia :)
Prośba o spięcie w jedno działu "Wozimy paczki - oferty transportu części" bo chyba jest skopiowany do kilku tematów i są oddzielne posty w każdym z nich.
A driver don’t pick the car... Car pick the driver !!!
Obrazek
Florystyka Artystyczna. Dekoracje sal i imprez. Kompozycje kwiatowe na każdą okazję :)
Zajrzyj na ->
https://www.facebook.com/SuchyBadyl

Misiek.SE
#Civic4g Member

Postawił(a) piw : 11 razy
Otrzymał(a) piw: 4 razy

Re: !! PRZENOSINY FORUM !!

przez Misiek.SE » 2015-09-02, 15:35

Można komentować?
Lista tematów przy przeglądaniu wydaje się duża, w sensie odległości itp. Trzeba kręcić rolką między wierszami żeby coś znaleźć. Proponuje zmniejszenie czcionki.
Zrezygnowałbym ze zmieniających się fotek słabej jakości na jedną, ale wyraźną chociaż. Wiadomo że obciążenie, ale bez przesady. :wstyd:
Czy da się aby opcja "nieprzeczytane posty" była dostępna na wierzchu od razu na głównej?

A tak ogólnie to kawał dobrej roboty, zmiana dobrze zrobi po tak długim czasie na jednym silniku :ok: :ok: :ok: :ok:

bar_oo
#Civic4g Member

Postawił(a) piw : 0 raz

przez bar_oo » 2015-09-02, 15:57

mac102 napisał(a):Nie rozumiem, co ma zmiana layout'u do problemu o którym piszesz. Winne temu jest to, że zmniejsza się grono osób które te auta użytkują.

Czemu niby mamy coś stracić? Stracimy jeśli tego nie przeniosę.

Póki co poświęciłem masę własnego czasu abyście mogli ciągle korzystać z tego "dobrego forum" i aby nie przepadło w najbliższym czasie, dlatego wstrzymajcie się z komentarzem do momentu aż forum ruszy.

przywiązani byliśmy do starego forum crx, i nawet ci co nie mieli już auta wchodzili co dzień, po zmianie na to co jest teraz najbardziej działa giełda rzeczy i dane sie potraciły , duch forum uleciał wraz z jego starym kształtem dla i do którego ludzie byli przyzwyczajeni ot co, mieliśmy dyskusje z adminem i wyszło na to że się hu...a znamy i o hu... nam chodzi ma być tak jak jest bo tak bo mu się tak podoba i tyle, oby z tego forum zostało więcej, a nie prężnie działająca giełda, choć i tak przez kilka dni będzie trza się obeznać co i jak tu będzie wyglądać!!! A wg mnie powinno się zmienić ten blady różowy kolor forum, na stary ciemno czerwony tak by wszystko miało kontrast, a nie wyglądało jak u gender'ów :) tylko tyle

mac102
Administrator

przez mac102 » 2015-09-02, 18:09

Misiek.SE napisał(a):Można komentować?
Lista tematów przy przeglądaniu wydaje się duża, w sensie odległości itp. Trzeba kręcić rolką między wierszami żeby coś znaleźć. Proponuje zmniejszenie czcionki.
Zrezygnowałbym ze zmieniających się fotek słabej jakości na jedną, ale wyraźną chociaż. Wiadomo że obciążenie, ale bez przesady. :wstyd:
Czy da się aby opcja "nieprzeczytane posty" była dostępna na wierzchu od razu na głównej?

A tak ogólnie to kawał dobrej roboty, zmiana dobrze zrobi po tak długim czasie na jednym silniku :ok: :ok: :ok: :ok:

Kurczę, u mnie wygląda dobrze, hmm, a na jakim urządzeniu przeglądasz? Jak coś to wrzuć tutaj screenshota, pomoże mi to znacznie w dalszych działaniach ;).
Fotki generalnie nie są słabej jakości, zostały poddane tylko lekkiej kompresji. Z każdą następną podmianą wypracujemy idealne ustawienie ;).

bar_oo napisał(a):
mac102 napisał(a):Nie rozumiem, co ma zmiana layout'u do problemu o którym piszesz. Winne temu jest to, że zmniejsza się grono osób które te auta użytkują.

Czemu niby mamy coś stracić? Stracimy jeśli tego nie przeniosę.

Póki co poświęciłem masę własnego czasu abyście mogli ciągle korzystać z tego "dobrego forum" i aby nie przepadło w najbliższym czasie, dlatego wstrzymajcie się z komentarzem do momentu aż forum ruszy.

przywiązani byliśmy do starego forum crx, i nawet ci co nie mieli już auta wchodzili co dzień, po zmianie na to co jest teraz najbardziej działa giełda rzeczy i dane sie potraciły , duch forum uleciał wraz z jego starym kształtem dla i do którego ludzie byli przyzwyczajeni ot co, mieliśmy dyskusje z adminem i wyszło na to że się hu...a znamy i o hu... nam chodzi ma być tak jak jest bo tak bo mu się tak podoba i tyle, oby z tego forum zostało więcej, a nie prężnie działająca giełda, choć i tak przez kilka dni będzie trza się obeznać co i jak tu będzie wyglądać!!! A wg mnie powinno się zmienić ten blady różowy kolor forum, na stary ciemno czerwony tak by wszystko miało kontrast, a nie wyglądało jak u gender'ów :) tylko tyle

Cóż, te fora tworzą użytkownicy aut które znikają i to coraz szybciej, co za tym idzie - ekipa się zmniejsza . Jednym z następstw jest właśnie aktywność głównie w giełdzie...
Co do kolorystyki to polecam spróbować zmienić ustawienie kolorów na monitorze, albo sprawdzić na innym ekranie. Ja bynajmniej żadnego różowego nie widzę ;), jest ciemnawy lekko matowy czerwony - bordowy czy jakoś tak ;). Testowałem na kilku monitorach i imo jest tak jak powinno.

U nas powodów do zmiany było co najmniej kilka. Głównie ogromny koszt hostingu i stary engine forum, cms portalu, gdzie co chwile walczyłem z jakimś syfem i blokadami przez providera.

Zdaję sobie sprawę, że wszystkim nie dogodzę, ale mam nadzieję, że z czasem się przyzwyczaicie i korzystanie z nowej wersji forum będzie równie przyjemne jak w starej.
[ByteCode]

Następna strona