Kilka pytan dot. Civic IV Gen. tutaj mozna dyskutować na wszelkie tematy związane z civiciem 4-tej generacji 1988-1991

aesthe
#Civic4g Member

Postawił(a) piw : 0 raz
Otrzymał(a) piw: 0 raz

Kilka pytan dot. Civic IV Gen.

przez aesthe » 2020-06-24, 23:07

Witam, posiadam od niedawna Civica 90r z poteznym silnikiem 1.3, mam kilka pytań, które zaprzątają mi głowę, a nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi. Mam nadzieje ze mi pomozecie. :)
- Widziałem, że niektóre civic mają zderzaki pod kolor lakieru. Wychodziło to oryginalnie? Jeśli tak, od czego to zależało, dopłaty w salonie? czy tylkoo niektóre wersje civica takowe posiadały.
- Macie jakieś opatentowane sposoby na podłokietnik?
- Czy w waszych civicach tapicerka równie szybko się eksploatowała? Moja ma niby 300 na kulane, ale plastiki paneli bocznych, jak i skóra jest w tragicznym stanie.
-czy jestem w stanie jakoś dostać dokumenty dot. auta w aso hondy? zeby poznac troche jej historii?
- Ma ktoś załozone fotele od prelude 3 w civic4? Trudno zmontować? JEst wygodnie? Nizej sie siedzi niz w seryjnych?
- ktoś wyciszał hondę? jak efekty? mocno przytyła?
-Drzwi kierowcy przy tapicerce przepusszczaja powietrze jak i wilgoć, miał ktoś taki problem?
-Jakie patenty macie na cup holder? słyszałem, ze niektorzy maja fajnie opatentowanie trzymanie na telefon, znacie moze jakie sposoby?
-ktoś z was próbował wsadzić d15z6? jest sens? jak to jezdzi?
-Czy przy d13b2 przed odpaleniem powinienem wcisnac pedał gazu, zeby naleciało paliwka?
- przy uzyciu pradu auto lubi zrzucic wolne obroty do 500, moze to byc wina alternatora?

Wojtuuus
#Civic4g Member

Postawił(a) piw : 4 razy
Otrzymał(a) piw: 1 raz
Auto:: 1.6i-VT
Silnik:: B16A1

Re: Kilka pytan dot. Civic IV Gen.

przez Wojtuuus » 2020-07-01, 11:07

aesthe napisał(a):Witam, posiadam od niedawna Civica 90r z poteznym silnikiem 1.3, mam kilka pytań, które zaprzątają mi głowę, a nie mogłem znaleźć na nie odpowiedzi. Mam nadzieje ze mi pomozecie. :)
- Widziałem, że niektóre civic mają zderzaki pod kolor lakieru. Wychodziło to oryginalnie? Jeśli tak, od czego to zależało, dopłaty w salonie? czy tylkoo niektóre wersje civica takowe posiadały.
- Macie jakieś opatentowane sposoby na podłokietnik?
- Czy w waszych civicach tapicerka równie szybko się eksploatowała? Moja ma niby 300 na kulane, ale plastiki paneli bocznych, jak i skóra jest w tragicznym stanie.
-czy jestem w stanie jakoś dostać dokumenty dot. auta w aso hondy? zeby poznac troche jej historii?
- Ma ktoś załozone fotele od prelude 3 w civic4? Trudno zmontować? JEst wygodnie? Nizej sie siedzi niz w seryjnych?
- ktoś wyciszał hondę? jak efekty? mocno przytyła?
-Drzwi kierowcy przy tapicerce przepusszczaja powietrze jak i wilgoć, miał ktoś taki problem?
-Jakie patenty macie na cup holder? słyszałem, ze niektorzy maja fajnie opatentowanie trzymanie na telefon, znacie moze jakie sposoby?
-ktoś z was próbował wsadzić d15z6? jest sens? jak to jezdzi?
-Czy przy d13b2 przed odpaleniem powinienem wcisnac pedał gazu, zeby naleciało paliwka?
- przy uzyciu pradu auto lubi zrzucic wolne obroty do 500, moze to byc wina alternatora?

- na rynku europejskim, zderzaki w kolorze były podyktowane ogólnie wyposażeniem całego auta, na życzenie podejrzewam można było poprosić o zderzaki w kolorze.
- oryginalny - ciężki temat, drogi temat; rover 200/400 polift i pasowanie go pod tunel środkowy, albo jakieś wydumki z allegro
- plastiki są raczej trwałe, tak jak i tapicerka, podejrzewam, że auto nie było dbane, zostawiane często na słońcu
- jeśli auto krajowe to próbuj, ale może być ciężko
- szyny do przeróbki, reszta nie wiem, wolę oryginalne albo kubeł z prawdziwego zdarzenia
- ile wygłuszysz tyle przytyje
- w którym miejscu? to drzwi czy tapicerka przepuszczają? masz folię oryginalną na drzwiach czy została kiedyś zerwana?
- druk 3d, albo karton z McD załatwią temat, albo pozbądź się radia i wrzuć sobie zamiast radia cup holder z vaga ;p
- d15z6 wymiarami to taki sam silnik jak wszystkie d serie uogólniając, więc rzeźby nie ma, gorzej z elektryką, której brak u CIebie jeśli nie masz MPFI (wtrysku wielopunktowego)
- jak odpala normalnie to po co cudować?
- i tak i nie, sprawdź sobie podciśnienia a później sprawdź pobór prądu na postoju
Obrazek